joomplu:9281

a-1

Architektura krajobrazu w ZSTiO-2Rok 2021 był dla wszystkich wyjątkowy  pod wieloma względami. Po niemal pięciu miesiącach nauki zdalnej, w maju przyszedł czas na powrót do szkoły, na spotkania z przyjaciółmi, na zakosztowanie normalności,  której nie zastąpią najlepsze techniki komputerowe. Uczniowie ówczesnej klasy II TK, kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu wspólnie z rówieśnikami z klasy hotelarskiej, na początku czerwca podjęli decyzję o organizacji wyjazdu integracyjnego do ogrodu botanicznego w Kielcach oraz Kina Helios.  Pomimo, iż kielecki ogród botaniczny jest jednym z najmłodszych w Polsce, znajduje się w nim bogata kolekcja roślin oraz układy kompozycyjne charakterystyczne dla głównych nurtów kształtowania zieleni. Pogoda dopisała, a wszyscy uczestnicy mogli sobie przypomnieć jak wielką wartością jest możliwość przebywania w grupie przyjaciół.


Zaraz po wakacjach padła kolejna propozycja – ogród botaniczny w Krakowie. Dla klasy III TK chcieć, to móc, dlatego w połowie września zrealizowaliśmy wyjazd do Miasta Królów. Najstarszy ogród botaniczny w Polsce posiada kolekcję około 5000 gatunków i odmian roślin z całego świata, w tym prawie 1000 gatunków drzew i krzewów i ponad 2000 gatunków i odmian roślin szklarniowych. W czasie wyjazdu do Krakowa podziwialiśmy również piękno rynku głównego, a na końcu wyprawy udaliśmy się na seans filmowy.
Minął miesiąc… i w głowach przyszłych architektów krajobrazu pojawił się pomysł na zorganizowanie  wycieczki do ogrodu botanicznego w Warszawie.  Ze względu na odległość, tym razem wyjazd został rozłożony na dwa dni i doszedł do skutku w drugiej połowie października. Oprócz miejsc atrakcyjnych pod kątem architektury krajobrazu, Uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik. Nadrzędną wartością tego wyjazdu była możliwość integracji między uczniami, co pozostawia wspomnienia na całe życie.
W ostatnich dniach nauki w 2021 r. odbyła się rekrutacja w związku z wyjazdem na dwutygodniowe praktyki w Sewilli, wiosną 2022 r., w ramach realizowanego projektu „Wymiar międzynarodowy w kształceniu zawodowym”. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się  9  uczniów  kształcących się na kierunku architektura krajobrazu i 9 z kierunku technik geodeta. Mając na uwadze dotychczas zrealizowane wyjazdy, jesteśmy pewni, że i tym razem będzie wyjątkowo.

Obiecywaliśmy, że na architekturze krajobrazu nie może być nudno. Słowa dotrzymujemy.Uśmiech

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!